streda 28. novembra 2012

Anjel z papierovej ruličky


Ako adventnú dekoráciu sme mali zástup papierových anjelov. U nás to bol adventný kalendár, ale keď sa vám nepodarí urobiť dostatočný počet anjelikov, môže byť z anjelov "len" zaujímavá dekorácia.
Pripravíme si: 
1. Ruličku od toaletného papiera
2. Hárok papiera (ja som použla tenký priesvitkový). Hárok rozstrihneme na dve polovice - jedna bude tvoriť "šaty" anjela, z druhej vyrobíme krídla.
3. Kúsok tvrdšieho výkresu na hlavu
4. Lepidlo
5. Na ozdobenie prípadne pastelky a trocha vlny.

Materiál

6. Vrecúško na poklady:
Ak chceme, aby anjel slúžil ako skrýša na drobnosti vrámci adventného kalendára, pripravíme si najprv vrecúško. (Pre dekoráciu nie je povinné)
Ja som ho poskladala z kúska papiera (tiež priesvitkového).
Odstrihla som tretinu hárku, preložila som ju na polovicu a okraje dvakrát zahla. Spočiatku som okraje aj lepila, ale nie je to potrebné.
Hotové vrecúško roztvoríme a vlepíme do roličky.

Poskladané vrecúško
Postup:
Papierovú rolku obalíme polovicou hárku papiera tak, aby na spodnom okraji kúsok papiera presahoval (cca 1 cm). Ak máte ozdobný vykrajovač na okraje, môžete ním ešte pred obalením "šaty" anjela ozdobiť.
Na vrchnej strane bude presahovať väčší kus papiera - ten jednoducho zahneme dovnútra, čím šaty (a tiež vrecúško vovnútri) zaistíme. Nie je potrebné ani lepiť, len ak by sa vám zdalo, že okraj papiera odstáva.

Na vnútornú stranu "krku" nalepíme tvar hlavičky s nakreslenou tváričkou anjela. Vlepíme vlásky z kúska vlny.
Vlasy som urobila celkom jednoducho - omotala som si vlnu asi 5x okolo štyroch prstov, rozstrihla a jedným z "vlasov" som všetky v strede zviazala. 

Vlasy pripravené na nalepenie

Potom si pripravíme krídla:
Druhú polovicu pripraveného papiera poskladáme ako harmoniku. (Klasicky pri užšej strane). Je treba dať si pozor, aby boli sklady rovnako veľké (na sebe), aby sa nám potom dobre strihalo a hlavne aby krídla držali, keď ich nalepíme na anjela.

Skladám "harmoniku" na krídla

Tu už je "harmonika" poskladaná

Harmoniku zložíme na polovicu a ozdobne povystrihujeme "čipku" na oboch stranách naraz. Podobne ako keď robíme z papiera snehovú vločku.

Krídla ozdobíme podobne
ako keď vystrihujeme snehovú vločku.

Po roztiahnutí nám vznikne pekná čipka

Rozloženú "harmoniku" nalepíme na chrbát anjela.

Na nalepenie krídel môžete použiť tavnú pištoľ. Ja som lepila obyčajným disperzným lepidlom, ale treba viac času na zatvrdnutie lepidla, kedy sa s anjelom nesmie hýbať. Prípadne by sa dali prelepiť lepiacou páskou. Rýchle a pomerne jednoduché riešenie aj pre menšie a menej zručné prstíky.

Hotový anjel odpočíva a čaká na zavesenie

A tu už má pripravenú náplň.
Pre každého hladoša jedna mini-čokoládka a zvitok s "tajnou správou".

Ak chcete použiť anjelov ako adventný kalendár, je ešte potrebné opatriť ich číslom (ja som použila kúpené nálepky - hviezdičky) a zavesiť ich potrebný počet (podľa dĺžky adventu) niekam, kde z nich budú môcť dietky vyberať tajnosti.

Želám vám pohodový advent a krásne Vianoce. Nech vás anjeli opatrujú a rozveseľujú. 
Leti.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Našli ste čo ste hľadali? Inšpiroval vás článok k vlastnej aktivite? Podeľte sa. Bude mi potešením a povzbudením, keď zanecháte odkaz v komentároch, alebo kliknete v miniankete pod článkom.

Hľadali ste niečo iné? Chýba vám nejaká doplňujúca informácia? Alebo sa chcete na spýtať na niečo konkrétne? Takisto môžete použiť komentáre, alebo môj e-mail. Odpoviem skoro a rada.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...