piatok 18. novembra 2011

Vystrihovaný svietnik


Výroba podobného svietnika je jednoduchá a pre deti zábavná.
Ako na to?

1. Najprv si papier priložíme k poháru a odmeriame plášť - aký veľký papier budeme potrebovať. Vystrihneme.

2. Potom vystrihnutý papier zložíme napoly, znovu napoly a ešte raz na polovicu, až kým nebudeme mať pomerne úzky pásik papiera.

3. Vystrihujeme podobne ako papierové "dečky", alebo snehové vločky. Len musíme dať pozor, aby sme nechali na bokoch neprestrihnuté časti - aby sa nám celé dielo nerozpadlo.4. Poskladanú "harmoniku" rozložíme... chvíľka napätia... a konečne vidíme, aký vzor sme vystrihli.


5. Plášť opatrne nalepíme okolo pohára.
Nie je nutné dávať veľa lepidla, stačí pás na krajoch. Pri použití väčšieho množstva lepidla sa papier naťahuje a deformuje. (Použila som obyčajné disperzné lepidlo.)


6. Ak použijete vyššie tienidlo než je pohár, môžete ho hore zviazať.


7. Potom už len vložíme dovnútra sviečku a môžme svietiť.
Ak hrozí, že necháte sviečku vyhorieť do konca, je dobré dno pohára odizolovaťnapr. vrstvičkou piesku, aby pohár nepraskol, ak sa teplo príliš priblíži k sklu.
1 komentár:

Našli ste čo ste hľadali? Inšpiroval vás článok k vlastnej aktivite? Podeľte sa. Bude mi potešením a povzbudením, keď zanecháte odkaz v komentároch, alebo kliknete v miniankete pod článkom.

Hľadali ste niečo iné? Chýba vám nejaká doplňujúca informácia? Alebo sa chcete na spýtať na niečo konkrétne? Takisto môžete použiť komentáre, alebo môj e-mail. Odpoviem skoro a rada.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...