sobota 10. decembra 2011

Ozdôbky z pomarančovej kôry

Výroba ozdôbok z pomarančovej kôry je naozaj jednoduchá.
Zjete pomaranč alebo mandarínku ale šupku nevyhodíte. Zoberiete si vykrajovátka napr. na medovníky a zo šupky povykrajujete rôzne tvary. Samozrejme je lepšie, keď máte väčšie kúsky šupiek a menšie vykrajovátka.
Ale "prinajhoršom" môžete vykrojiť maličké hviezdičky nožíkom.Hneď do ešte čerstvých vykrojených šupiek prevlečieme niť alebo háčik a zavesíme aby sa dobre vysušili. Vysušili by sa aj položené na tanieriku, ale tvrdé šupky by sa vám už nepodarilo prepichnúť.

Pozor - je potrebné vykrajovať z celkom čerstvých šupiek, zvlášť ak chcete do vykrajovania zapojiť deti. Pomarančové šupky veľmi rýchlo schnú a tvrdnú. Ale môže sa z toho stať zaujímavý adventný rituál - vždy keď zjeme citrusové ovocie, z jeho šupky si vykrojíme niečo pekné. A možno deťom budú chutiť mandarínky o to viac a zjedia trošku viac vitamínov, keď si z ich šupiek môžu vyrobiť ozdôbku.

A na čo by nám tieto ozdôbky mali slúžiť? Môžeme si z nich vyrobiť ozdobné girlandy na okno, či dvere. Budú nám pekne voňať.
Alebo si vysušené ozdôbky môžete zavesiť na stromček. Niekto nimi zdobí adventný veniec, alebo vianočné balíčky. Alebo si ich zaveste hoci na lampu. Deti majú rady, keď im niečo malé milé vlastnoručne vyrobené visí v izbe.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Našli ste čo ste hľadali? Inšpiroval vás článok k vlastnej aktivite? Podeľte sa. Bude mi potešením a povzbudením, keď zanecháte odkaz v komentároch, alebo kliknete v miniankete pod článkom.

Hľadali ste niečo iné? Chýba vám nejaká doplňujúca informácia? Alebo sa chcete na spýtať na niečo konkrétne? Takisto môžete použiť komentáre, alebo môj e-mail. Odpoviem skoro a rada.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...