štvrtok 8. decembra 2011

Hviezdičky, vločky a iné jemnôstky

Zdá sa mi, že v poslednom čase mnohí hľadajú návod, ako si vyrobiť jemnú zimnú dekoráciu. Napríklad v podobe snehových vločiek z papiera.

Môžu vyzerať napríklad takto:
Alebo hocijako inak.


Je veľa možností, čo s takými povystrihovanými ornamentmi robiť.
- Môžete ich jednoducho podložiť pod vázu či svietnik ako ozdobnú dečku. Je skvelé, keď sa deti môžu podieľať na výzdobe sviatočného stola a vystrihovanie takýchto obrúskov je naozaj nenáročné a efektné.
- Vločky sa dajú sa nalepiť na výkres vhodného formátu (prípadne podložiť farebným papierom) a vyrobiť zimnú pohľadnicu. Starí rodičia sa určite pošte potešia! Alebo učiteľ v škole, či škôlke?
- Môžete ich tiež zalaminovať a dostanete krásne podložky pod pohár.
- Pekne pôsobia vločky nalepené alebo zavesené na okne, či na lustri...Aby dlhšie vydržali a nekrčili sa, je možné vločky zalaminovať (nápad z Praktickj ženy): http://www.facebook.com/media/set/?set=a.274431849261715.61726.163503077021260&type=1Ak by ste nevedeli ako na vystrihovanie, tu je veľmi dobrý prehľadný návod:
http://highhopes.com/snowflakes.html
Je písaný anglicky, ale obrázky sú tak názorné, že preklad nebudete potrebovať.
A ak by niekomu ani obrázky nestačili, môže si pozrieť video na konci stránky.Rada by som vám ukázala ešte jeden zahraničný návod. Michele na svojom blogu predviedla, ako si jednoducho povystrihovať vločky z reklamných letákov.
http://www.michelemademe.com/2011/11/reader-question-how-do-you-cut-your.html
Prečo nevyužiť tak dostupný "odpadový" materiál? Tieto vločky vyzerajú až prekvapujúco efektne.Chcete si vystrihovanie nacvičiť nanečisto? Môžete si skúsiť vystrihnúť virtuálnu vločku napr. na tejto stránke: http://snowflakes.barkleyus.com/index.html
Je to vynikajúci relax ;-)Možno by ste chceli priestorové hviezdy. Napríklad takéto?
 http://www.wikihow.com/Make-a-3D-Paper-Snowflake
Návod je zase v angličtine, ale obrázky sú opäť veľmi názorné.Ale možno budete chcieť vyrobiť celkom iné hviezdičky.
Tieto vločky/hviezdičky z krabíc od cereálnych raňajok a nalepenej bavlnky pripravila so svojimi deťmi creativejewishmom. Originálnu ozdobu takto dokážu vyrobiť aj celkom malé deti.
http://www.creativejewishmom.com/2010/12/winter-craft-for-kids-make-snowflakes-from-recycled-cardboard-and-yarn.htmlAlebo môžete bavlnky na hviezdičku omotávať. Vzniknú tak zaujímavé ornamenty.
 http://www.gingerbreadsnowflakes.com/node/117Chcete aby si vaše deti precvičili jemnú motoriku ukladaním korálikov? Potom si možno vyrobíte takéto snehové vločky zo zažehľovacích korálkov:
http://lilla-a-design.blogspot.com/2011/01/hama-snoflingor.htmlČi už si zvolíte ten alebo iný postup, dôležité je, aby ste sa spolu s deťmi zabavili a vytvorili opäť niečo krásne. Nech sa vám darí a krásnu zimu vám želám!

A nabudúce si ukážeme postup na výrobu prekladanej hviezdičky. Tentoraz budeme precvičovať rovné strihanie, ale výsledok je pekne efektný. Môžete ju použiť hoci na vianočný pozdrav pre vašich blízkych.


EDIT: Sľúbený návod je tu.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Našli ste čo ste hľadali? Inšpiroval vás článok k vlastnej aktivite? Podeľte sa. Bude mi potešením a povzbudením, keď zanecháte odkaz v komentároch, alebo kliknete v miniankete pod článkom.

Hľadali ste niečo iné? Chýba vám nejaká doplňujúca informácia? Alebo sa chcete na spýtať na niečo konkrétne? Takisto môžete použiť komentáre, alebo môj e-mail. Odpoviem skoro a rada.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...